Biz Kimiz?2017-12-14T14:28:25+02:00

Jennifer Mansur Sertel

30 yıl süreyle Özel Amerikan Robert Lisesinde (Robert Kolej) öğretmenlik yapmıştır. Eğitimin derslerle sınırlı olmadığı, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini de kapsadığı inancıyla, Robert Kolejde Toplum Hizmeti Programını başlatmıştır.
Bunun yanında, halen Elif Sönmez’le birlikte, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında toplum hizmeti dersi vermektedir. Bu ders için Elif Sönmez ve İzzet Şengel ile birlikte yazdıkları öğretim programı temel alınmıştır.
Sertel; Yunan, Türk ve Kıbrıslı gençlere yönelik WINPeace çatışma çözümü kamplarını düzenlemiş ve eğitim vermiştir. Bir meslektaşıyla birlikte yazdığı “WINPeace Barış Eğitimi: Barış Bireyde Başlar” kitabı, Türkçe olarak ikinci baskısını yapmış olup yakında İngilizce çevirisi de yayınlanacaktır. Sertel ayrıca Boğaziçi Üniversitesinin Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi UYGAR’ın [Bosphorus University Peace Education Application and Research Center – BUPERC] kurucu üyeleri arasındadır.
Sertel bunların yanında Anadolu’daki İngilizce öğretmenleri için düzenlenen eğitim seminerlerini [SWETA – Summer Workshop for English Teachers of Anatolia] başlatmış ve ders vermiş, buna ek olarak Türk devlet okullarının İngilizce öğretmenleri için yılda iki kez tekrarlanan kurs programını oluşturmuştur.


Elif Sönmez

1971 İstanbul Üsküdar’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliğinde lisans, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında yüksek lisans yaptı. 1996 yılından beri gönüllü. Aynı zamanda kısa bir süre özel kurumlarda Kimya Öğretmenliği, 10 yıl devlet ilköğretim okullarında İngilizce Öğretmenliği yaptı. 2006 yılında Özel Amerikan Robert Lisesi Kız Yurdu Müdür Yardımcılığına başladı ve bu görevinin yanı sıra 2010 yılından beri de yine aynı kurumda Toplum Hizmeti Programı koordinatörü olarak çalışmakta. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesinde ED300 kodlu Toplum Hizmeti Uygulamaları dersini diğer iki eğitimciyle birlikte vermeye başladı.


İzzet Şengel

1983 yılında Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde doğdu. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirdi. 2007-2008 eğitim ve öğretim yılı süresince Özel Amerikan Robert Lisesi’nde rehber danışman olarak çalıştı. 2008-2010 yılları arasında Amerika’da, Clark Üniversitesi’nde Topluluk Gelişimi ve Planlaması alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Türkiye’ye dönerek bir senelik askerlik hizmetini asteğmen psikolojik danışman olarak yaptı. 2011 yılında, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda Birleşmiş Milletler destekli ‘Şiddetsiz Aileler için Baba Eğitimleri’ projesinin koordinatörlüğünü yürüttü; AÇEV Aile Eğitimleri Programında eğitim uzmanı olarak çalıştı. 2012-2014 yılları arasında tekrar Özel Amerikan Robert Lisesi’nde rehber danışman olarak çalışmaya devam etti. 2013 yılında Günce Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde terapist olarak çocuklar ve gençlerle çalıştı. 2014 -2016 yılları arasında Özel Amerikan Robert Lisesi’nin Topluma Hizmet Programı’nda müfredat yazım uzmanı ve danışman olarak görev yaptı. 2015-2016 akademik yılı süresince Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Topluma Hizmet dersleri verdi. Ağustos 2016’da Londra’ya yerlşen Şengel, çocuklar, gençler ve ailelerle olan çalışmalarına devam etmektedir.